Wspólnota

magister postulatu:

o. Rafał Zarzycki OFMConv

 

postulanci:

Michał Babiarz z Drezdenka

Pokój i dobro. Jestem Michał i pochodzę z Drezdenka koło Gorzowa Wielkopolskiego. W tym roku skończyłem 33. rok życia. Przez ostatnie 7 lat pracowałem w jednej z wrocławskich firm z branży rozwoju oprogramowania, początkowo jako tester, a później programista. Należałem również do charyzmatycznej wspólnoty „Dom na Skale”. Do postulatu wstąpiłem, idąc za pragnieniem naśladowania Chrystusa po śladach św. Franciszka i jego braci, jakie zrodziło się w moim sercu. W tym czasie chcę zaznać życia zakonnego i przekonać się, czy jest ono rzeczywiście dla mnie. Moim mottem jest: „Chrześcijanie powinni żyć nie patrząc na świat, ale tak, by świat patrzył na chrześcijan.”

Siergiej Anochin z Elisty

Nazywam się Siergiej Anochin, mam 25 lat. Pochodzę z południa Rosji. Zainspirowały mnie trzy cechy życia franciszkanów: 1. Ofiarowanie życia Bogu; 2. Życie w ubóstwie, radości i wspólnocie oraz 3. Głoszenie Ewangelii (bycie misjonarzem). Te trzy cechy są fundamentem charyzmatu franciszkańskiego. Dlatego też chciałbym znaleźć w tym charyzmacie swoje powołanie, zostać członkiem wspólnoty Braci Mniejszych Konwentualnych, czyli franciszkanów, i iść za przykładem świętego Franciszka.

Ukończyłem studia ekonomiczne, pół roku uczyłem się języka migowego. W wolnym czasie lubię czytać książki historyczne, biografie, science-fiction, chodzić po górach i spotykać się z interesującymi ludźmi. Gram też na gitarze i lubię jeździć samochodem.

Rafał Płucieńczak z Łodzi

Jestem Rafał. Mam 23 lata, przyjechałem z Łodzi. Wcześniej 14 lat trenowałem piłkę nożną, grając w klubie, jednakże z chwilą nawrócenia wszystko poza wiarą stało się znacznie mniej istotne. Dlatego czując Boże przynaglenie i pustkę w sercu postanowiłem udać się do zakonu, który wskazał mi sam Pan Bóg i Niepokalana.

Mateusz Topolewicz z Sowlan

Nazywam się Mateusz . Mam 21 lat. Pochodzę z Sowlan koło Białegostoku. Po ukończeniu nauki w Technikum Elektrycznym o profilu teleinformatycznym pracowałem jako kucharz w japońskiej restauracji, następnie jako introligator w drukarni. O wstąpieniu do zakonu myślałem już od dłuższego czasu. Pociągnięty przykładem życia Biedaczyny z Asyżu i jego wiernego naśladowcy św. Maksymiliana Marii Kolbego postanowiłem rozeznać to pragnienie, wstępując do postulatu franciszkanów w Gnieźnie.

Patryk Wawrzyniak z Zielonej Góry

Mam 20 lat, jestem z Zielonej Góry, skończyłem jeden rok studiów teologii. Interesuję się układaniem kostki Rubika, piłką nożną, w wolnym czasie majsterkuję. Pociągnięty przykładem franciszkanów z mojej rodzinnej miejscowości sam zapragnąłem być jednym z nich. Zapytałem Jezusa, co chce, żebym robił w życiu. On, jak zrozumiałem, pokazał mi właśnie franciszkanów.

Po rekolekcjach podjąłem decyzję, że to jest to miejsce. Teraz jestem w postulacie, aby rozeznać, czy to było prawdziwe Boże natchnienie.

Michał Walaszczyk z Łodzi

Nazywam się Michał Walaszczyk, pochodzę z Łodzi i mam 19 lat. Należę do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Lubię każdego rodzaju sport, jeżeli tylko jest na świeżym powietrzu. Dołączyłem do postulatu, aby iść za Jezusem i w pełni oddać się Jego woli.

_________________

Za udział w początkach postulatu dziękujemy Wojciechowi M., Michałowi K., Danielowi L., Radkowi P. oraz Arturowi W.