Wspólnota

magister postulatu:

o. Rafał Zarzycki OFMConv

 

postulanci:

Michał Babiarz z Drezdenka

Pokój i dobro. Jestem Michał i pochodzę z Drezdenka koło Gorzowa Wielkopolskiego. W tym roku skończyłem 33. rok życia. Przez ostatnie 7 lat pracowałem w jednej z wrocławskich firm z branży rozwoju oprogramowania, początkowo jako tester, a później programista. Należałem również do charyzmatycznej wspólnoty „Dom na Skale”. Do postulatu wstąpiłem, idąc za pragnieniem naśladowania Chrystusa po śladach św. Franciszka i jego braci, jakie zrodziło się w moim sercu. W tym czasie chcę zaznać życia zakonnego i przekonać się, czy jest ono rzeczywiście dla mnie. Moim mottem jest: „Chrześcijanie powinni żyć nie patrząc na świat, ale tak, by świat patrzył na chrześcijan.”

Artur Worach ze Stargardu

„Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię,prorokiem dla narodów ustanowiłem cię.” (Jr 1;5)

Wiele czasu upłynęło zanim zrozumiałem, co mówił do mnie Pan. Szeptał głośno, lecz dopiero teraz, przyjmując z radością dar Bożego powołania, widzę te wszystkie sytuacje z mojego życia, w których sam Bóg wskazywał mi drogę, jaką mam kroczyć: drogę św. Franciszka, drogę ubóstwa, posłuszeństwa i czystości. Rozłąka z najbliższymi jest ogromnym bólem rozdzierającym serce matki i syna, syna i ojca. Ciężar ten zawierzyłem Jezusowi Miłosiernemu.

Jestem Artur i mam 31 lat. Pochodzę ze Stargardu, gdzie pracowałem przed wstąpieniem do postulatu, jako kierowca autobusu. Moją pasją jest tworzenie win i nalewek, dlatego wśród moich znajomych i rodziny cieszyłem się mianem winiarza. Wielkim zamiłowaniem było również prowadzenie własnej winnicy od podstaw. Ciekawym akcentem mojego życia jest również znajomość języka migowego, którym posługuję się od najmłodszych lat.

Jezu Ufam Tobie!

Siergiej Anochin z Elisty

Nazywam się Siergiej Anochin, mam 25 lat. Pochodzę z południa Rosji. Zainspirowały mnie trzy cechy życia franciszkanów: 1. Ofiarowanie życia Bogu; 2. Życie w ubóstwie, radości i wspólnocie oraz 3. Głoszenie Ewangelii (bycie misjonarzem). Te trzy cechy są fundamentem charyzmatu franciszkańskiego. Dlatego też chciałbym znaleźć w tym charyzmacie swoje powołanie, zostać członkiem wspólnoty Braci Mniejszych Konwentualnych, czyli franciszkanów, i iść za przykładem świętego Franciszka.

Ukończyłem studia ekonomiczne, pół roku uczyłem się języka migowego. W wolnym czasie lubię czytać książki historyczne, biografie, science-fiction, chodzić po górach i spotykać się z interesującymi ludźmi. Gram też na gitarze i lubię jeździć samochodem.

Rafał Płucieńczak z Łodzi

Jestem Rafał. Mam 23 lata, przyjechałem z Łodzi. Wcześniej 14 lat trenowałem piłkę nożną, grając w klubie, jednakże z chwilą nawrócenia wszystko poza wiarą stało się znacznie mniej istotne. Dlatego czując Boże przynaglenie i pustkę w sercu postanowiłem udać się do zakonu, który wskazał mi sam Pan Bóg i Niepokalana.

Mateusz Topolewicz z Sowlan

Nazywam się Mateusz . Mam 21 lat. Pochodzę z Sowlan koło Białegostoku. Po ukończeniu nauki w Technikum Elektrycznym o profilu teleinformatycznym pracowałem jako kucharz w japońskiej restauracji, następnie jako introligator w drukarni. O wstąpieniu do zakonu myślałem już od dłuższego czasu. Pociągnięty przykładem życia Biedaczyny z Asyżu i jego wiernego naśladowcy św. Maksymiliana Marii Kolbego postanowiłem rozeznać to pragnienie, wstępując do postulatu franciszkanów w Gnieźnie.

Patryk Wawrzyniak z Zielonej Góry

Mam 20 lat, jestem z Zielonej Góry, skończyłem jeden rok studiów teologii. Interesuję się układaniem kostki Rubika, piłką nożną, w wolnym czasie majsterkuję. Pociągnięty przykładem franciszkanów z mojej rodzinnej miejscowości sam zapragnąłem być jednym z nich. Zapytałem Jezusa, co chce, żebym robił w życiu. On, jak zrozumiałem, pokazał mi właśnie franciszkanów.

Po rekolekcjach podjąłem decyzję, że to jest to miejsce. Teraz jestem w postulacie, aby rozeznać, czy to było prawdziwe Boże natchnienie.

Michał Walaszczyk z Łodzi

Nazywam się Michał Walaszczyk, pochodzę z Łodzi i mam 19 lat. Należę do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Lubię każdego rodzaju sport, jeżeli tylko jest na świeżym powietrzu. Dołączyłem do postulatu, aby iść za Jezusem i w pełni oddać się Jego woli.

_________________

Za udział w początkach postulatu dziękujemy Wojciechowi M., Michałowi K., Danielowi L. i Radkowi P.