Wspólnota

magister postulatu:

O. Rafał Zarzycki OFMConv

 

 

postulanci:

Siergiej Anochin z Elisty

Nazywam się Siergiej Anochin, mam 25 lat. Pochodzę z południa Rosji. Zainspirowały mnie trzy cechy życia franciszkanów: 1. Ofiarowanie życia Bogu; 2. Życie w ubóstwie, radości i wspólnocie oraz 3. Głoszenie Ewangelii (bycie misjonarzem). Te trzy cechy są fundamentem charyzmatu franciszkańskiego. Dlatego też chciałbym znaleźć w tym charyzmacie swoje powołanie, zostać członkiem wspólnoty Braci Mniejszych Konwentualnych, czyli franciszkanów, i iść za przykładem świętego Franciszka.

Ukończyłem studia ekonomiczne, pół roku uczyłem się języka migowego. W wolnym czasie lubię czytać książki historyczne, biografie, science-fiction, chodzić po górach i spotykać się z interesującymi ludźmi. Gram też na gitarze i lubię jeździć samochodem.

Mateusz Topolewicz z Sowlan

Nazywam się Mateusz . Mam 21 lat. Pochodzę z Sowlan koło Białegostoku. Po ukończeniu nauki w Technikum Elektrycznym o profilu teleinformatycznym pracowałem jako kucharz w japońskiej restauracji, następnie jako introligator w drukarni. O wstąpieniu do zakonu myślałem już od dłuższego czasu. Pociągnięty przykładem życia Biedaczyny z Asyżu i jego wiernego naśladowcy św. Maksymiliana Marii Kolbego postanowiłem rozeznać to pragnienie, wstępując do postulatu franciszkanów w Gnieźnie.

Patryk Wawrzyniak z Zielonej Góry

Mam 20 lat, jestem z Zielonej Góry, skończyłem jeden rok studiów teologii. Interesuję się układaniem kostki Rubika, piłką nożną, w wolnym czasie majsterkuję. Pociągnięty przykładem franciszkanów z mojej rodzinnej miejscowości sam zapragnąłem być jednym z nich. Zapytałem Jezusa, co chce, żebym robił w życiu. On, jak zrozumiałem, pokazał mi właśnie franciszkanów.

Po rekolekcjach podjąłem decyzję, że to jest to miejsce. Teraz jestem w postulacie, aby rozeznać, czy to było prawdziwe Boże natchnienie.

Michał Walaszczyk z Łodzi

Nazywam się Michał Walaszczyk, pochodzę z Łodzi i mam 19 lat. Należę do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Lubię każdego rodzaju sport, jeżeli tylko jest na świeżym powietrzu. Dołączyłem do postulatu, aby iść za Jezusem i w pełni oddać się Jego woli.

_________________

Za udział w postulacie dziękujemy Wojciechowi M., Michałowi K., Danielowi L., Radkowi P., Arturowi W., Rafałowi P. i Michałowi B.