Wspólnota

Magister Braci Postulantów

o. Piotr Okrój OFMConv

Do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych wstąpiłem w 2000r. Pochodzę z Lęborka. Śluby wieczyste w zakonie złożyłem 8.12.2006r. w kościele św. Antoniego z Padwy w Gdyni. Święcenia prezbiteratu miałem 31.05.2008 w kościele św. Antoniego z Padwy w Łodzi-Łagiewnikach. Następnie zostałem skierowany do pracy w parafii w Koszalinie – 5 lat, potem na 3 lata do Darłowa, 4 lata do Inowrocławia i teraz tu od 1 sierpnia 2020 r. do Gniezna. Przez te lata posługiwałem duszpastersko jako kapelan : Aresztu Śledczego, Zakładu Karnego, ludzi bezdomnych w Domu św. Brata Alberta, osób uzależnionych we Wspólnotach AA i SIAA (św. Augustyna). Byłem prezbiterem we Wspólnotach neokatechumenalnych, Rycerstwa Niepokalanej (MI), Kręgach Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie i młodzieży oazowej Ruchu Światło-Życie Wielkiej Oazy „Sychem”. Jako prezbiter do końca z przerwami pracowałem w różnych szkołach jako katecheta. Dziękuję Dobremu Bogu, że dzięki Zakonowi OFMConv nasyca moje życie.


Socjusz Braci Postulantów

br. Marcin Guzik OFMConv

Pochodzę z Krosna na Podkarpaciu, mam 48 lat. Do Zakonu Franciszkanów wstąpiłem w 1995r. Jestem bratem zakonnym. Przez lata pobytu w Zakonie podejmowałem różne posługi i obowiązki, m.in. studiowałem historię Kościoła, pracowałem jako archiwista prowincjalny, posługiwałem w zakrystii. Przez ostatnie 6 lat pracowałem w formacji jako wychowawca postulatu w Głogówku. Interesuję się sportem, turystyką i muzyką. Moim nowym odkryciem jest pasja pieszego pielgrzymowania Camino de Santiago w Hiszpanii (byłem 4 razy). Obecnie z woli Bożej i decyzją przełożonych zostałem skierowany do pracy formacyjnej w postulacie w Gnieźnie.br. Svetoslav Geshev

Mam 27 lat, pochodzę z Rakowski miasta w Bułgarii. W wolnym czasie lubię podróżować, obserwować przyrodę w ciszy i spokoju podziwiając piękno świata stworzonego przez Boga. Ukończyłem szkołę średnią o kierunku ekonom-informatyk. Do zakonu wstąpiłem ponieważ chcę lepiej poznać Pana Jezusa i pójść za jego głosem.br. Konstantin Eihorn

Mam 27 lat. Pochodzę z Kazachstanu oraz należę do Kustodii Rosyjskiej. Na postulacie jestem po raz drugi. Do grona moich zainteresowań należy jazda na rowerze oraz ręczne wykonywanie różańców. W przyszłości planuję zostać bratem zakonnym w gronie Franciszkanów Konwentualnych. Pokój i Dobro! Мир и добро!br. Georgi Tarev

Mam 22 lata, pochodzę z Bułgarii i mieszkam pod Płowdiwem – jednym z najstarszych miast w Europie. Franciszkanów poznałem w mojej parafii. Po skończeniu szkoły 3 lata pracowałem jako piwowar. W tym czasie moja wiara dojrzała i powiedziałem Bogu “Tak”. Wtedy wstąpiłem do zakonu.

Pax et bonum!br. Mateusz Ignaczewski

Mam 25 lat. Pochodzę z Warszawy. Studiowałem filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim przez 3 lata, ale na rzecz powołania zrezygnowałem z dalszych studiów. Kocham góry i śpiew biały.br. Michał Dybaś

Ave Maria!br. Mateusz Janasz

Pochodzę z Niepokalanowa, mam 19 lat. Jestem związany z ruchem Światło-Życie, posługiwałem w oazie jako animator muzyczny. W wolnym czasie lubię wędrować po górach, czytać książki (Jestem miłośnikiem Stanisława Lema, polecam “Solaris” czy “Niezwyciężony”). Wstąpiłem do zakonu ponieważ usłyszałem głos Pana podczas czytania Słowa Bożego.br. Szymon Mróz

Mam 20 lat, pochodzę z Tyrowa, małej miejscowości pod Ostródą. Interesuję się muzyką, liturgią, językami, a także pracą w ogrodzie. Na postulat przyszedłem, ponieważ od kilku lat towarzyszy mi przekonanie, że Pan Bóg powołuje mnie do posługi kapłańskiej, właśnie w zakonie Franciszkanów Konwentualnych którego charyzmat bardzo mi się spodobał. Ukończyłem technikum o profilu obsługi turystycznej. Mam także ukończony kurs ceremoniarza, a błogosławieństwo do posługi otrzymałem w marcu 2021 r.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ornament-300x61.jpg

br. Dimitry Krywienko

Mam 18 lat oraz pochodzę z Bobrujska miasta w Białorusi. Do zakonu wstąpiłem ponieważ odczuwam, że Chrystus powołuje mnie właśnie do tej drogi – nieść ludziom radość, pokój i miłość. W wolnym czasie lubię śpiewać oraz grać na gitarze.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ornament-300x61.jpg

br. Marek Mazur

Pochodzę z katolickiej i niepraktykującej rodziny. Mam 27 lat, zacząłem kierunek mechanika i budowa maszyn, ale po trzech latach zrezygnowałem i wykształciłem się na spawacza. Większość dorosłego życia spędziłem w Wielkiej Brytanii, gdzie żyłem dostatnio i obserwowałem, jak żyje bogata społeczność angielska, i zacząłem się zastanawiać nad istnieniem Boga oraz sensem egzystencji.
Zawołałem do Pana, On mi odpowiedział. Po nawróceniu potrzebowałem 4-5 lat, aby dojrzeć do decyzji wstąpienia do zakonu. Bardzo długo nie brałem pod uwagę ani franciszkanów, ani tym bardziej konwentualnych, ale rozeznałem ich jako Wolę Bożą. Zachęcam wszystkich rozeznających swoje powołanie, aby spróbowali postąpić tak samo.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ornament-300x61.jpg

br. Konrad Jarecki

Mam 20 lat, pochodzę z Lublina. Wzrastałem duchowo w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży na terenie archidiecezji lubelskiej. Służyłem Bogu jako lektor w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Do zakonu wstąpiłem ponieważ pragnę nieść światu miłość, wrażliwość oraz przyjąć święcenia kapłańskie idąc śladami św. Franciszka.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ornament-300x61.jpg

br. Krzysztof Zając

Mam 20 lat i pochodzę z Sanoka na Podkarpaciu. Ukończyłem Technikum o profilu Mechatronik. W Zakonie Franciszkanów chciałbym zostać kapłanem.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ornament-300x61.jpg

WSPÓLNOTA POSTULATU 2021/2022

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ornament-300x61.jpg

Dziękujemy za obecność na postulacie:

br. Michał
br. Piotr
br. Michał
br. Sebastian
br. Tomasz
br. Jakub