Poznańskie obchody 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej

W sobotę 28 października b.r. mieliśmy zaszczyt wziąć udział w obchodach 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej założonego przez św. Maksymiliana Marię Kolbego, które odbyły się w Poznaniu w kościele p.w. Bożego Ciała, gdzie miał miejsce pierwszy cud eucharystyczny w Polsce. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 9.30.

Następnie odbyła się ogólnopolska konferencja, podczas której najlepsi specjaliści, zajmujący się osobą św. Maksymiliana m.in.: o. Paulin Sotowski OFM Conv, o. Piotr Cuber OFM Conv, Tomasz Terlikowski i inni, przybliżyli nam jego życie, działalność misyjną i męczeńską śmierć w niemieckim obozie zagłady w Auschwitz. Między konferencjami odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański, oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Trzech braci postulantów wstąpiło w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, oddając się całkowicie jako narzędzia w Jej macierzyńskie ręce. Z tej okazji każdy z nich otrzymał Cudowny Medalik i dyplomik M.I.

Uwieńczeniem obchodów była możliwość wylosowania nagród. Mianowicie pielgrzymki do Fatimy, Ziemi Świętej lub Japonii śladami św. Maksymiliana.

 

br. Artur