Pierwsza niedziela adwentu – odwiedzają nas zwierzęta!

1 grudnia to 1. niedziela adwentu. Nasza wspólnota i wierni świeccy pomagamy na mszach dla dzieci, włączając się w scenki i śpiew. Podczas kazań odwiedzają różne zwierzęta, które opowiadają o Panu Bogu. Dziś odwiedziła nas mysz kościelna. Przypomniała nam, że, że zawsze należy czuwać, by być gotowym na przyjście Pana Boga.

Mysz była z pewnością w Arce Noego, do której nawiązał w Ewangelii sam Pan Jezus. Myszka przyprowadzi w kolejne dni adwentu różnych krewnych, którzy przeżyli potop w czasach Noego. Zwierzęta te zaświadczą o tym, jak wiara ocaliła ludzi, którzy wsiedli z Noem i zwierzętami do arki, bo uwierzyli w głos Boga. Mysz kościelna i jej krewni gryzonie wiedzą, co nas gryzie. To grzech. Wiedzą, jak nam doradzić, by się z niego oczyścić. Zwierzątka pomogą nam też wgryzać się w “Wielką Tajemnicę Wiary”.

Jednocześnie przygotowujemy się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Znakiem naszej modlitwy są róże – każdego dnia Nowenny dokładamy jedną biała różę do wazonu. Róża zamiast ozdobnej tasiemki ma jedno “Zdrowaś Maryja”, bo ta modlitwa związana jest ze znakiem róży.