Imieniny o. Prowincjała Wojciecha Kuliga OFMConv

www.franciszkanie.gdansk.pl :

W uroczystość św. Wojciecha swoje imieniny obchodzi minister prowincjalny o. Wojciech Kulig. To właśnie w jego intencji oraz o. Marka Kiedrowicza, którego imieniny wypadają w najbliższą niedzielę, sprawowana była 23 kwietnia w gdańskim kościele Świętej Trójcy Eucharystia. Przewodniczył jej o. Prowincjał, zaś homilię wygłosił wikariusz o. Andrzej Lengenfeld. 

Z racji pandemii na Mszy świętej obecni byli tylko bracia z kurii prowincjalnej, gdańskiego klasztoru oraz Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku. Ich oraz wiernych przywitał na początku rektor kościoła Świętej Trójcy o. Tomasz Jank.

W homilii o. Andrzej barwnie przypomniał historię życia św. Wojciecha, podkreślając szczególnie jego młody wiek. Zadał też pytanie, które aktualne jest szczególnie w trudnym czasie pandemii – czy koniec życia biskupa Wojciecha był porażką czy zwycięstwem? Odpowiedź z pewnością ważna jest dla każdego z nas.

/źródło: http://www.franciszkanie.gdansk.pl/2021/04/23/imieniny-o-prowincjala/?fbclid=IwAR1FWISsu40ztJ6cGBPxa0mkRkWCuoPFCb-IsUQpkhCH1BkbMahELrKBseg