Pogrzeb II prowincjała Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego

25 lutego 2018 r., w drugą niedzielę Wielkiego Postu, odszedł do Pana o. Manswet Wardyn, były prowincjał prowincji gdańskiej franciszkanów w Polsce, asystent prowincjalny i gwardian klasztoru w Poznaniu, jubilat w Zakonie i kapłaństwie.

1 marca 2018 r. o. magister, br. Mateusz, br. Siergiej, br. Michał W. i br. Patryk udali się do Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania na pogrzeb o. Mansweta. Mszy św. o godz. 13.00 przewodniczył J. E. ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli: o. Jan Maciejowski – minister prowincjalny prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego, o. Jacek Ciupiński – asystent generalny FEMO, o. Wiesław Pyzio – minister prowincjalny prowincji warszawskiej, o. Marian Gołąb – minister prowincjalny prowincji krakowskiej, o. Stanisław Gryń –minister prowincjalny prowincji czeskiej, księża, zakonnicy, wielu braci z klasztorów w Polsce i z zagranicy.

O. Manswet Wardyn po święceniach uczył w szkole. Studiował na Katolickim Uniwersytet Lubelski na wydziale filozofii. Był później wykładowcą WSD w Łodzi-Łagiewnikach, a trzy lata rektorem tego seminarium duchownego.                            W roku 1992 na Kapitule Prowincjalnej został wybrany na Prowincjała. Posługę tę pełnił przez dwie kadencje do roku 2000. Ostatnie lata swojego życia spędził w Poznaniu, spełniając różne posługi. Tam zmarł otoczony troskliwą opieką braci i rodziny.

br. Patryk

Zdjęcia ze strony: http://www.franciszkanie.gdansk.pl/